VRF ve Split Klima Servisi

VRF ve Split Klima Servisi ile hizmetlerimizi bizleri tercih eden bireylere sunmaya her daim devam ediyoruz. Servis konusunda temkinli davranmanın büyük gereklilik gösterdiği bu dönemde VRF ve Split Klima Servisi hususunda en doğru adreste bulunduğunuzu bilmenizi isteriz. Profesyonel bir şekilde bakım – arıza işlemlerimizi gerçekleştirirken VRF ve Split Klima Servisi noktasında herhangi bir problemin yaşanmaması için bütün önlemlerimizi önceden alıyoruz.

Siz de eğer güven dolu bir hizmet almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz halinde bu isteğinizi gerçekleştirmeniz kolay olacaktır. VRF ve Split Klima Servisi ile tüm sorunlara son veriyor, verimlilikleri arttırıyoruz.

 

VRF Klima

VRF, değişim gösterebilen akışkan debi anlamına gelen bir sözcüktür. Bir dış ünite ile birlikte fazla iç ünitenin kontrole alındığı klima sistemleri şeklinde düşünülebilir. VRF Klima sistemi, binaların değişim gösteren kapasite gereksinimlerine bağlı olacak şekilde soğutkanın akışını kontrol altına alarak çalışabiliyor. VRF Klima sistemleri iç ünite klima sistemleridir. Bina dışındaki dış ünite ve bina içindeki bölümleri ısıtma ve soğutma amaçlı olarak kullanılmaktadır. Ancak bakım ihtiyacı zamanında karşılanmadığı taktirde son derece sıkıntı gösterebiliyor ve verimlilik seviyesinde düşüşler gözlemlenebiliyor.

VRF klima sistemlerini klasik olan split klimalardan farklılık gösteren büyük özellikleri bulunuyor. Bu özelliklerin en başında değişkenliği bulunan gaz debisi vesilesiyle enerji tasarruf odaklı çalışarak kullanıcılarına konforu yüksek derecede imkanlar sunabilmesi geliyor. Bu muhteşem sistem çevreye en yüksek derecede memnuniyet ve özen gösteriyor. Enerji tasarrufuna odaklı oluşunun yanında gelişmiş uygulama esnekliğini de kullanıcılarına sağlıyor olması büyük avantajları beraberinde getiren ayrıntılardan oluyor.

Split Klima

Split Klimalar, bağımsız üniteleri ve kullanmakta oldukları çevre dostu gazlar ile oldukça verimlilik gösteren bir yeni nesil klima olarak ele alınabilir. Ekonomik oluşları ve pratik bir şekilde kullanım sağlamaları neticesiyle kullanıcıları her geçen gün artış gösteren bir klima çeşididir.

Split klimalar ortamda hem ısıtmanın sağlanması hem de serinlenmenin gerçekleşmesi açısından kullanılmakta olunan klimaların geneline verilen bir ad olarak düşünülebiliyor. Klimalarda bulunan iç ve dış üniteler, birbirlerine bağımlı olmadan çalışma göstermektedir. Split’ in İngilizce kelime anlamına bakılacak olursa ayrık, ayrılmak ve bölünmüş anlamlarına geldiği görülüyor. İç ve dış ünitelerinin bir birlerinden bağımsız bir şekilde çalışma göstermesinden kaynaklı bir şekilde verilmiş olunan bir addır. Kent hayatlarında yaşam alanlarının sınırsız olmaması nedeniyle bir tek dış üniteye birden fazla iç ünite bağlanılır. Soğutma ya da ısıtma işlemlerinin sağlanması durumunda büyük avantaj ve fayda sağlayarak kullanıcıları memnun kılar. Global anlamda en yaygın kullanıma sahip olmasının sebebi de büyük olasılık bundan ötürüdür. Çok geniş bir yelpazesi bulunan split klimaların bakımı da büyük önem arz ediyor.