Chiller Kompresör Revizyonu

Revizyon hususunda alınması istenilen hizmetlerin doğru bir şekilde seçilmesi gerekiyor. Yeteri düzeyde hizmet tecrübesi bulunmayan bir firma, Chiller kompresör revizyonu hizmetini istediğiniz doğrultuda veremeyecektir. Bu durum daha büyük sorunları da beraberinde getirebileceği gibi, bu sorunların kalıcı olmasına da yol açabilecek düzeydedir. Eğer chiller kompresör revizyonu hususunda iyi bir hizmet almak ve sorunlarınızın kökten yok edilmesini istiyorsanız, bu isteklerinizi gerçekleştirmek için en doğru sitede bulunduğunuzu bilmenizi isteriz. Yıllardır bizleri tercih eden bireylere en doğru, en etkili ve en güvenli chiller kompresör revizyonu hizmetini sunmaya devam ediyoruz. Chiller kompresör revizyonu hizmetinde bulunurken sorunların en dipten çözülmesini ve eski verimliliğin sağlanmasını amaç ediniyoruz. Bu da sorunların hem giderilmesine hem de tekrarlanma süresinin uzamasına yardımcı olan bir teknik oluyor.

Chiller Kompresör

Chiller cihazı içinde bulunan soğutucu gazın evaparatör ve kompresör üzerinde kazanmakta olduğu enerjisinin kondenser üzerinden atar. Böylece suyu soğutan bir sistem görevini görecektir. Chiller cihazının çalışma prensipleri bulunuyor. Evaparatörden gelecek olan soğuk akışkan, kompresörde sıkıştırılır. Bu da basıncın ve sıcaklığın artış göstermesini kolaylaştırır. Daha sonrasında soğutucu akışkan kondensere geçiş yapar. Kondenserde su ya da hava yolu ile soğutucu akışkanın sıcaklığının artış göstermesine vesile olur. Likit halle gelen soğutucu akışkan kısılma vanasından geçişte bulunur. Hal değişimi gerçekleşir ve soğur. Evaparatörde soğutucu akışkan ve su ısı transferi yapar. Böylece suyun soğuması sağlanmış olur. Soğuma gösteren su pompanın yardımı ile sisteme gösterilir.

Soğutması gerçekleştirilen suyu, gereksinimi olan her alanda kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Plastik enjeksiyon makinelerinde, askılı kaynak makinelerinde- dikiş kaynak makinelerinin kısımlarında, tel erezyon makinelerinde ve daha sayabileceğimiz pek çok makine ve cihazda bunu kullanabilmeniz mümkün kılınmıştır. Soğutması gerçekleştirilmiş olunan suyu fancoile verebilirsiniz. Böylece otellerde, alış veriş merkezlerinde ve en önemlisi de soğuk hava depolarında kullanma imkanınız olacaktır.

Revizyonun Önemi

Chiller’ de revizyon ( gözden geçirme, inceleme ) son derece büyük önem arz eden bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Revizyonun en eksiksiz bir şekilde yapılması durumunda daha başarılı sonuçlar ile buluşma imkanı artış göstermiş olacaktır. Bu da verimliliğin artmasının yanında zamandan da tasarruf etmenin kolaylığını kullanıcısına sunacaktır.

Chiller bakımı noktasında azımsanmayacak düzeyde sorunlar ile karşılaşıldığı görülüyor. Bunun nedeni genel olarak bakımlarda ve revizyon hizmetlerinde gecikmelerin meydana gelmesidir. Sorun ortaya çıktığı vakit revizyonun sağlanması çok doğru bir adım olacaktır. Bu noktada yapılması gereklilik gösteren ufak görülen arızaların düzenli bakımlardan geçirilmesidir. Böylece daha büyük sorunların oluşması durumu önlenmiş olacaktır. Verimliliğin düşmesinde ya da arıza – bakım işlemlerinde en gerekli görülen adım revizyon oluyor. her kullanıcı revizyonun farkına vararak hareket etmeli ve bu sayede daha bilinçli kullanımların kapılarını ayarlayabilmelidir.